Pro děti, které mají rády zvířata, a obzvláště koně, jsou dětské tábory s koňmi jako stvořené. Na takovém táboře se dítě naučí o koně starat a základy ježdění. Pokročilejší jezdci se v jízdě zdokonalí, začátečníci se seznámí s koňmi úplně poprvé.

Vyberte prověřený tábor, aby bylo dítě spokojené

Jezdecké tábory se pořádají po celé republice v mnoha stájích. Důležité je vybrat nějaký prověřený s dobrými referencemi, na který se děti rády vracejí. Otázka bezpečnosti zde musí být na prvním místě. Dejte si pozor na koňské tábory, které pořádají lidé, kteří k tomu nemají oprávnění, a na kterých není právně vyřešena bezpečnost a program pro děti.

Letní tábory s koňmi mohou být organizovány jako klasický tábor nebo jako tábor příměstský. Při této variantě děti docházejí na noc domů a na táboře nepřespávají. Je to dobrá varianta, pokud rodiče chtějí dítě zabavit přes den a nechtějí, aby jezdilo někam daleko. Také je to skvělá možnost pro děti, které ještě na táboře nikdy nebyly a potřebují se trochu „otrkat“.

Důležitý je zajímavý program i bezpečnost

Jezdecký tábor může být intenzivní, zaměřený pouze na jezdectví, nebo proložený dalšími aktivitami a sporty. Chybět nesmí pestrý program plný her. Při pěkném počasí si děti užijí koupání, noční hry, výlety a kolektivní sporty. Děti na táboře bydlí v budově, ve stanech nebo v chatkách, někdy dokonce v týpí. Kromě zábavy se nesmí zapomínat ani na povinnosti a práci okolo koní, protože ta k tomu zkrátka patří.

Součástí letních táborů s koňmi bývá plavení koní, výcvik na jízdárně, jízdy v terénu nebo procházky s vodičem, podle zdatnosti malých jezdců. Na závěr tábora se často pořádají malé závody, na kterých se prověří nově nabité dovednosti a děti zažijí trochu napětí a závodní atmosféry.

Nezbytnosti na koňský tábor

Na koňský tábor děti potřebují jezdecké oblečení, které nemusí být nijak drahé, ale mělo by být pro jízdu na koni vhodné. Zapomenout se nesmí na jezdeckou obuv a ochranné pomůcky. Minimálně helma je povinností. Někde je možné si přilbu zapůjčit. Dobrá je také investice do bezpečnostní vesty nebo páteřního chrániče, pokud se chce dítě ježdění dále věnovat. Zapomenout bychom neměli na věci do deště a nepříznivého počasí, samozřejmě ani na holínky.

Děti z města mají na letním táboře s koňmi příležitost poznat téměř nový svět, a většinou se rok co rok na tábory vracejí. Tábor s koňmi je ale samozřejmě vhodný i pro děti z venkova nebo ty, které již nějakou jezdeckou stáj přes rok navštěvují.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.