Máte ve svém okolí milovníka koní? Pak jej jistě potěší k nějaké zvláštní příležitosti, když mu koupíte nebo upečete dort ve tvaru koně. Takovou příležitostí mohou být narozeniny, svátek, oslava konce školního roku nebo oslava úspěchu na koňských závodech. Ocení jej nejen děti, ale třeba i někteří dospělí. Provedení může být různé, nejčastější je hlava koně, ale fantazii se meze nekladou. Můžete se pokusit o koně co nejvíce realistického nebo o vtipné či pohádkové provedení.  Ani co se týče barev, nejsou zde žádná omezení. Malé děti nad pestrobarevným nápaditým dortem jistě zajásají, a nejen ony. Ke kýženému efektu pomohou různá potravinářská barviva. Vytvořit krásný dort kůň nemusí být ani tak moc složité, pokud víme, jak na to.

Marcipán je výborným pomocníkem každého cukráře

Šikovný cukrář dokáže vytvořit i 3D dort kůň nebo nekolikapatrový dort s motivem koní. Korpus na dort může být různý. Finální zdobení se provádí většinou z marcipánu, který je pro vytváření takových to dortů ideální. Poskytuje i mnoho barevných možností, barevný totiž může být zcela libovolně. Kromě koně můžete na dort vytvořit z marcipánu nápis, květiny, podkovičku pro štěstí a mnoho dalšího, a dovést dort k dokonalosti.

Převratným vynálezem pro zdobení dortů je jedlý papír s obrázkem

Výbornou věcí na zdobení je i jedlý papír. Můžete si dokonce nechat vytisknout jedlý papír s vlastním obrázkem nebo fotografií, dokonce ve velmi kvalitních barvách. Pokud vlastní fotografii nemáte, nevadí, papír s obrázkem koně není složité sehnat. Díky tomu lze vytvořit velmi snadno dort pro milovníka koní i jakýkoliv jiný. Vyrobte dort podle vašeho oblíbeného receptu a nahoře jej ozdobte jedlým papírem s obrázkem koně nebo více koní. Uvidíte, jakou bude mít oslavenec radost, a vás to nebude stát ani moc práce. Jedlý papír z holandské oplatky se položí na hotový dort minimálně 3 hodiny před konzumací, aby stačil změknout. Horní strana dortu se před položením papíru potírá speciálním gelem pod jedlý obrázek nebo tenkou vrstvou máslového krému. Po položené papíru na dort se papír také potře tímto speciálním gelem.

Receptů pro tvorbu dortů ve tvaru koně je mnoho

Chcete upéct výborný dort kůň? Receptů je mnoho, ale nejčastěji se pro korpus používá piškotové těsto nebo jeho obměny. Krém může být také různý, k nejoblíbenějším patří vanilková, kakaová nebo oříšková příchuť. K výrobě krému je možné použít i pudinkový prášek. Pořídit se dá speciální forma na dort ve tvaru koně, která vám v pečení pomůže. Lze ale samozřejmě upéct dort v klasické podobě a až zdobením jej převést do podoby koně.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.